неділя, 28 листопада 2021 р.

ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики

28 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

Умови та розв'язки (Джерело сайт Управління освіти Чернівецької міської ради)

Результати олімпіади з математики (Джерело сайт Управління освіти Чернівецької міської ради)

 


пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

ХІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада "На Урок"(Осінь 2021)

Викладачами математики Юлією Ленюк (ЧПЛАС), Любов'ю Федірчик (ЧПМЛ), Одаркою Добрянською (ГПЛ), Ніною Павлюк (ВПУ №3) були організовані і проведені інтернет-олімпіади з математики від освітнього проекту "На Урок", які є цікавим інтерактивом для здобувачів освіти і гарною можливістю для викладача захопити учнів математикою.

Всі здобувачі освіти, які брали участь в інтернет-олімпіаді одержали сертифікати участі, переможцями стали:

1. Бичков Артем (ЧПЛАС)- диплом 1 ступеня,

2. Вахнюк Максим (ЧПЛАС)-диплом 1 ступеня,

3. Унгурян Максим (ЧПЛАС)- диплом 1 ступеня,

4. Боднарюк Микола (ЧПЛАС)- диплом 2 ступеня,

5. Лисюк Денис (ЧПЛАС)- диплом 2 ступеня,

6. Присакар Олександр (ЧПЛАС)- диплом 3 ступеня.



пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Підготовка до ЗНО та ДПА

 Вийшов друком навчальний посібник "Короткий довідник з математики для підготовки до ЗНО та ДПА" (автори О. М. Ленюк, Ю.В. Ленюк). Це вже друге видання (виправлене і доповнене). Цей посібник містить коротку інформацію про основні змістові лінії програми з математики, які виражені формулами, рисунками та таблицями. Посібник є корисним для вчителів, як засіб акцентування уваги учнів на основному теоретичному наповненню для вміння розв'язувати задачі. Особливо зручним та корисним цей посібник є для здобувачів освіти та абітурієнтів, які готуються до ДПА та ЗНО з математики.


 

понеділок, 15 листопада 2021 р.

World Science Day for Peace and Development

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку.

Завданням відзначення цього дня у світі є:

  • Підвищити поінформованість громадськості про роль науки для мирного та сталого розвитку громад;
  • Заохочувати національну і міжнародну солідарність в інтересах спільного використання наукових досягнень різними країнами;
  • Відновити національну і міжнародну прихильність використанню науки на благо суспільства;
  • Привернути увагу до викликів, з якими зіштовхується наука, а також збільшити підтримку наукової діяльності.


Міністерство науки і освіти України активно працює для підвищення рівня престижу наукової праці та запровадження інновацій.

До Всесвітнього дня науки НТО “Математична Майстерня” спільно з факультетом математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича провела Першу Сімейну Олімпіаду з математики "Ріпка". Олімпіада відбулася в неділю, 14 листопада 2021 року, на факультеті математики та інформатики ЧНУ. В олімпіаді взяла участь викладач ВПУ №3 Ніна Павлюк з родиною. Команда М33 (Галактика Трикутник) у складі Павлюк Н.В.(викладач математики ВПУ №3),Пушкіна С.В.(економіст),Севергіна Соломія (учениця ліцею 1,капітанша) посіла друге місце серед 44 команд.


  

вівторок, 9 листопада 2021 р.

Місяць цифрової грамотності

На виконання листа Міністерства цифрової трансформації України №1/06-6-12121 від 29.10.21, ІППОЧО інформує про проведення "Місяця цифрової грамотності", який триватиме з 1.11.21 по 30.11.21 року.

четвер, 4 листопада 2021 р.

Всеукраїнська олімпіада "Всеосвіта Осінь -2021"

Освітній проект "Всеосвіта" організував  дистанційні олімпіади  з різних предметів, в яких мали змогу взяти участь всі охочі здобувачі освіти загальноосвітніх навчальних закладів.
До Всеукраїнської дистанційної олімпіади долучилися і заклади П(ПТ)о Чернівецької області.


Олімпіада " Всеосвіта Осінь- 2021" у Вищому професійному училищі № 3




середа, 3 листопада 2021 р.

Підвищення кваліфікації при ІППОЧО (Автор Ніна ПАВЛЮК)

 Викладачі математики та основ вищої математики Павлюк Н.В., Верстюк Т.І., Назарчук С.І. з 25.10 по 03.11. 2021 року пройшли другий модуль курсів підвищення кваліфікації при ІППОЧО за дистанційною формою навчання.Поглибили і розширили свої знання з сучасних методів викладання, а саме з таких тем:

«Стратегії формування якісного навчального середовища»;

«Ключові уміння 21 століття»;

«Європейські моделі освіти»;

«Теоретичні моделі методів навчання,що розвивають критичне мислення»;

«Стратегії формування якісного навчального середовища з математики засобами технології критичного мислення»;

«Методична та дидактична структури уроку,що розвивають критичне мислення учнів»;

«Формування валідного кейсу»;

«Опорна геометрична задача»;

«Розвиток мовної особистості сучасної інформаційної доби» та інших.

Слухачі курсів Павлюк Н.В., Верстюк Т.І., Назарчук С.І. були активними учасницями семінарів, практичних занять, дискусій, круглих столів.

Керівник курсів Біляніна Ольга Ярославівна науково, сучасно, послідовно, дуже цікаво підготувала і провела модуль, який буде цікавим і корисним викладачам математики та усіх природничо-математичних дисциплін.






понеділок, 1 листопада 2021 р.

Міжнародна наукова конференція, присвячена 75-річчю кафедри диференціальних рівнянь та 85-річчю від дня народження Михайла Павловича Ленюка

 28-30 жовтня 2021 року під патронатом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, на факультеті математики та інформатики ЧНУ, кафедрою диференціальних рівнянь була організована і проведена Міжнародна наукова конференція, присвячена 75-річчю кафедри диференціальних рівнянь та 85 -річчю від дня народження Михайла Павловича Ленюка. В конференції взяло участь 145 науковців і викладачів з України, Ізраїлю, Угорщини, Таджикистану, Китаю та Канади. У зв'язку зі складною епідемічною ситуацію конференція відбулася он-лайн, що не завадило спілкуванню та обміну думками.

Під час пленарної доповіді професор, доктор фізико-математичних наук Матейчук М.І.(завідувач кафедри диференціальних рівнянь 1969-2006 роки) та професор, доктор фізико-математичних наук Пукальський І.Д.(завідувач кафедри диференціальних рівнянь 2007- теперішній час) розповіли про заснування та розвиток кафедри диференціальних рівнянь ЧНУ, про науковців, які працювали на кафедрі і розвивали вітчизняну математичну науку. Професор, доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки і техніки України Конет І.М., професор, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Петрик М.Р., доцент, кандидат фізико-математичних наук Шинкарик М.І. емоційно описали життєвий і науковий шлях професора Михайла Павловича Ленюка. До доповіді долучилися багато науковців, які висловили свої спогади і захоплення відданістю Михайла Павловича науковій роботі. Професор, доктор фізико-математичних наук Петришин Р.І., професор, доктор фізико- математичних наук, академік НАН України Перестюк М.О. висловили "Слово про вчителя" (світлій пам'яті професора А.М. Самойленка).

Серед доповідей провідних науковців України хотілося би відмітити наступні:

- Математична модель комбінованого вирішального правила в діагностичних медичних системах (автори професор, доктор технічних наук Поворознюк А.І., доцент, кандидат технічних наук Поворознюк О.А.)

- Застосування диференціальних рівнянь до розв'язання задач небесної механіки з урахуванням швидкості гравітації (автор професор, доктор фізико-математичних наук, член кореспондент НАН України Слюсарчук В.Ю.)

- Математичне обгрунтування розташування та кількості фіксуючих та блокуючих гвинтів при некістковому остеосинтезі (автори професор, доктор технічних наук Шайко-Шайковський О.Г, доцент, кандидат медичних наук Дудко О.Г.,професор, доктор технічних наук Васильєва О.Е.)

Foundations of mathematics: retrospective and perspective (автор асистент, доктор філософії Трохімчук П.П.)

В роботі секції "Історія та методика викладання математики й інформатики" взяли участь викладачі математики П(ПТ)о Чернівецької області з доповідями:

- Підвищення математичної грамотності здобувачів освіти (автори спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Ленюк Ю.В., доцент, кандидат фізико-математичних наук Ленюк О.М.)

- Використання технологій дистанційного навчання при викладанні математики в ПТНЗ (автор викладач вищої категорії Федірчик Л.Я.)